Dni otwarte Politechniki Wrocławskiej

Data: 30.03.2023

W dniu 30 marca 2023 pracownicy Katedry Informatyki Stosowanej uczestniczyli w dniach Otwartych Politechniki Wrocławskiej. Zorganizowali stoisko, na którym goście mogli dowiedzieć się więcej na temat prowadzonego przez Katedrę kierunku Informatyka Stosowana na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji.

Licealiści, którzy licznie przybyli z całej Polski, mogli spróbować swoich sił jako przyszli programiści. Czekały na nich fragmenty kodu, który musieli samodzielnie zinterpretować i podać wyniki. Odpowiedzi weryfikowali studenci Informatyki Stosowanej: Piotr Martin oraz Kacper Mikołajczyk. Za poprawnie rozwiązane zadania na zwyciezców czekały gadżety promocyjne Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Młodzież, pod okiem studentów: Jakuba Mikłasza i Piotra Wyrostka, mogła zmierzyć się z nowoczesną, wirtualną technologią, bijąc kolejne rekordy w grach. Dużym zainteresowaniem naszych gości cieszyła się możliwość porozmawiania z Adamem Naworskim oraz Filipem Litwinienko, autorami  projektu: „Opracowanie systemu do przesiewowego badania próbek moczu w oparciu o spektrofotometryczną analizę pasków testowych”. Projekt oraz urządzenie powstały w ramach Zespołowego Przedsięwzięcia Informatycznego, który na kierunku Informatyka Stosowana pełni rolę pracy inżynierskiej.

Prof. Arkadiusz Liber przygotował i wygłosił interesujący wykład pod tytułem: Czy tam, gdzie spotyka się kwantowa technologia półprzewodnikowa z technologią nadprzewodzących anharmonicznych qubitów kwantowych, rozpoczyna się nowa informatyka? Prof. Liber jako Wydziałowy Koordynator ds. Studiów w Języku angielskich, opowiedział również o potędze studiów międzynarodowych na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, informatyce w języku angielskim, międzynarodowej wymianie akademickiej oraz programie typu double diploma. Na obu wystąpieniach sala była pełna, a przyszli studenci naszego kierunku pod wrażeniem przedstawianych im informacji.

Za organizację i zaangażowanie serdecznie dziękujemy: prof. Arkadiuszowi Liberowi, prof. Adriannie Kozierkiewicz, dr Zbigniewowi Telcowi, dr Bogumile Hnatkowskiej, dr Elżbiecie Kukli, dr Krystianowi Wojtkiewiczowi, dr Markowi Koplowi, dr Maciejowi Walczyńskiemu, mgr Jose Fabio Ribeiro i mgr Katarzynie Zombroń.