Nagroda stowarzyszenia IEEE SMC dla Technicznego Komitetu prof. Nguyena

Data: 02.12.2021

Komitet Techniczny Kolektywnej Inteligencji Obliczeniowej (Technical Committee on Computational Collective Intelligence), współkierowany przez prof. Ngoc Thanh Nguyena, otrzymał nagrodę "Most Active TCs" stowarzyszenia IEEE SMC 2021 r.

Nagroda została przyznana za najbardziej znaczące aktywności naukowe w 2020 r. Lista nagród tutaj.

"- W 2010 r. założyłem komitet ponieważ w ramach organizowanej przez nas międzynarodowej konferencji "International Conference on Computational Collective Intelligence - ICCCI" poznałem wiele osób zainteresowanych tą tematyką. Komitet był bardzo dobrą formą integracji naukowców i pewnego rodzaju forum dla nich" – tłumaczy prof. Ngoc Thanh Nguyen, założycie Technical Committee on Computational Collective Intelligence i kierownik Katedry Informatyki Stosowanej na naszym wydziale.

Naukowiec jest nie tylko założycielem międzynarodowego komitetu ale i przewodniczącym sesji Kolektywnej Inteligencji w ramach Komitetu Informatyki PAN oraz - w ramach IEEE SMC - Associate Editor prestiżowego czasopisma IEEE Transactions on SMC - Systems, którego wskaźnik IF wynosi 13,40. https://ki.pan.pl/index.php/pl/struktura

Komitet Techniczny Kolektywnej Inteligencji Obliczeniowej to grupa ok. 60 naukowców z wielu uczelni na całym świecie, którzy zajmują się badaniami naukowymi w obszarze Kolektywna Inteligencja Obliczeniowa i organizują wspólne przedsięwzięcia: konferencje, specjalne sesje, seminaria, które są sponsorowane przez IEEE SMC.

W ramach IEEE SMC działa ponad 100 komitetów technicznych. W gronie naukowców z wielu uczelni na całym świecie zasiadają również pracownicy naszego wydziału: dr Adrianna Kozierkiewicz (Katedra Informatyki Stosowanej), prof. Dariusz Król, prodziekan ds. ogólnych WIT (Katedra Informatyki Stosowanej), dr Marcin Maleszka (Katedra Informatyki Stosowanej), prof. Jerzy Świątek (Katedra Informatyki i Inżynierii Systemów) oraz prof. Bogdan Trawiński (Katedra Informatyki Stosowanej).

Stowarzyszenie IEEE SMC jest członkiem organizacji IEEE liczącej ponad 400 tys. członków. W ramach SMC działa prawie 100 komitetów technicznych.​